ANTS UUSTALU: ,,Hüvasti, pikad ja lahjad piimakohvid. LOCA on parim filtrikohv"!

ANTS UUSTALU: ,,Hüvasti, pikad ja lahjad piimakohvid. LOCA on parim filtrikohv"!

See mida baristad ja kohvispetsialistid LOCA kivifiltris näevad ja otsivad on mingis mõttes täiesti omaette maailm. Ants Uustalu aga seevastu on tuntud ja kõrgelt hinnatud meisterkokk. Pisut nagu meie oma "Gordon Ramsay", kes ei karda välja öelda mida ta tegelikult arvab. Olgu ka mainitud, et Ants on eluaeg oma kohvi piimaga joonud nagu enamus eestlasi. Niisiis võtsime selle riski ja läksime talle vabal päeval Ööbiku restosse külla...ja õigesti tegime!

Ööbiku resto on elustiili restoran Tallinnast ca. 50 km kaugusel Kuimetsas ja seda juba 7,5 aastat. Siia saab sööma tulla vaid broneeringuga. Igal õhtul valmistatakse siin Antsu juhtimisel 5 käiguline õhtusöök, välja arvatud esmaspäeviti, sest see on Ööbikul vaba päev. Teenindajaid siin ei ole. Selle töö teevad ära Ants ja teised kokad isiklikult. Enne Ööbiku restot elas ja töötas Ants Londonis, suurlinna tuled aga väsitasid Saaremaa meest ja nii otsustaski ta maale elama kolida ja elustiili restorani teha. Televaatajad tunnevad teda ka kui otsekohest ent muhedat kohtunikku saatest "Eesti parim pagar", mille võtetel ka siinne kõneleja Antsuga tutvus. Seda enam oli enne külla minekut teada, et Antsule juba musta valgeks ei räägi ja pähe midagi ei määri. Niisiis jõuame Ööbikule Antsu vaba päeva pärastlõunal, peremees võtab meid vastu otse garaažist tulles ja juhatab lahkelt inimtühja kööki, et paar tassi kohvi teha ja muljetada.Millist kohvi sa üldiselt juua armastad. Mis sulle kohvi juures meeldib ja mis mitte?

Minu kohvi on mahe ja mitte eriti kange. Kohvi juures mind võlub lõhn rohkem kui maitse. Kibedad kohvid ei ole minu cup of tea.


Millised olid sinu muljed peale esimest lonksu LOCA-ga tehtud kohvi, mis sind kõige rohkem üllatas ja mille poolest erines see maitse sinu senistest kohvikogemustest?

Esimene lonks oli arusaamatu, teine juba arusaadavam ja alles kolmandaga sain aru, et see on kohv, mis on mahe ja millel ei ole hapukat järelmaitset.  Selline maitsekombinatsioon oli mul peas koguaeg olemas, aga arvasin, et seda pole võimalik kohvi puhul saavutada.


Peale mõningast katsetamist ja maitsmist hakkasid sul mõtted peas jooksma, kuidas LOCA kohv Ööbiku resto klientideni tuua. Mis sul täpsemalt plaanis on?

Kuidas ja maillal me hakkame kivifiltriga oma külalisi hullutama on nüüd aja küsimus. Ilmselt kohe pärast jõulupidude paraadi. Kuna tegemine on kaunis efektne iseensest, siis esimesed mõtted on lasta väiksematel seltskondadel ise endale lauas kohv valmis teha. Pean esmalt leidma selle õige kohvioa mida pakkuda tahaksin ja natuke ette valmistama. Kuna sa oskad jube hästi õigeid jooke erinevate toitude kõrvale sobitada, siis kas sul on juba ka mõtteid, millise magustoidu kõrvale LOCA-ga tehtud kohv eriti hästi sobida võiks?

Mina valiksin sellise kohvi juurde sigari suitsuga maitsestatud shokolaadi brüleekreemi. Kuigi ma ise suitsu ei tee, aga praegu tundub, et sigarisuits sobiks hästi selle kohvi kaaslaseks.

Jätame Antsule katsetamiseks ja proovimiseks ühe filtri ning asume tagasiteele pealinna poole. Ants aga ei luba tühjade kätega lahkuda ning annab kaasa ühe punase Itaalia veini, mida ta ise maale toob ja restoranis pakub. Võtan kingituse lahkelt vastu ja luban, et katsetan sellega siis lõpuks seda, mida Jaapanlased LOCA filtriga lisaks kohvitegemisele teevad - valavad ka punast veini läbi. Ants ei ole vastusega kohe mitte rahul ja ei luba midagi sellist teha. Koju jõudes ja nime veinigoogleist läbi lastes saan aru miks. Veini keskmine hinne on 4.2 ehk suure tõenäosusega polegi nii kõrge hinnanguga pudelit kunagi käes hoidnudki - aitäh!