LOCA – Jaapani kohvifilter, mis eemaldab kibeduse ja päästab esile kohvioa tõelised maitsed.

LOCA – Jaapani kohvifilter, mis eemaldab kibeduse ja päästab esile kohvioa tõelised maitsed.

Kujuta ette nii siidist, puhast ja mahedat musta kohvi, et selle maitset pole tarvis piima ega suhkruga pehmendada. Täpselt selline on tulemus Jaapanist pärit LOCA „kivifiltriga“, mis on vallutamas kohvikute ja kohvisõprade südameid üle Eesti.

Kui enamik kohvifiltreid eemaldavad rohkemal või vähemal määral üksnes kohvipuru, siis LOCA ainulaadne poorne keraamika suudab enamat kui ükski teine teadaolev filter terves maailmas. Kivifiltri peened poorid peavad kinni kibedaid maitseid põhjustavad ained milleks on kohvioa õlid, kohvipuru ja isegi vees leiduvad lubja- ja kloorisetted. Tulemuseks ongi mitte enam pruun ja hägune, vaid kohvimarja tumepunakas, siidine ja erakordselt mahe kohvijook. Kibedate ja hapukate õlide tagant pääseb esile kohvioa enda magusus ja kõik need meeldivaid maitsenaudinguid pakkuvad aroomid, mida jaapanlased nimetavad „umamiks“. Keskpärane kohviuba muutub ühtäkki päris heaks ja kvaliteetse erikohvi maitsenüansid senisest veelgi selgemaks.

LOCA keraamiline kohvifilterLihtne valmistada, kus iganes sa viibid.
Kohvi valmistamine on äärmiselt lihtne ning võtab aega kõigest 3-4 minutit. Kohvipuru filtrisse, vesi peale ja kasvõi otse tassi. Tasub üksnes arvestada, et filtri poorid on imepeenikesed (50 mikronit), mistõttu on sujuvama läbivoolu tagamiseks parem kasutada vähemalt suhkrutera jämedust kohvijahvatust. Sellist erijahvatust leiab tänaseks ka Coffee People-i valikust, maaletooja kodulehelt ning veel siin seal edasimüüjate juures. Kel võimalus kapinurgas seisvale kohviveskile elu sisse puhuda, selle valik on loomulikult lõpmatu. Kuna filter ei ole ruuminõudlik, sobib ta ideaalselt väiksemasse kööki, suvilasse ja isegi matkale või reisile kaasa võtmiseks.

LOCA keraamiline kohvifilterKasulik tervisele, loodusele ja rahakotile.
LOCA filter on valminud looduslikest materjalidest käsitööna ning tema kasutamiseks ei ole tarvis isegi paberfiltreid. Kui keskmise suurusega tassitäis musta kohvi sisaldab kõigest mõne kalori, siis suhkru ja piimaga võib kalorite arv ulatuda sajani. Mõned senistest kasutajatest väidavad, et peale kivifiltri kohvi joomist on nende enesetunne oluliselt kergem kui varasema kohvitarbimise juures. Olgu sellega kuidas on, kuid tänaseks on teaduslikult tõestatud, et kohvioa õlid sisaldavad aineid nimega kafeool ja kafestool, mida on otseselt seostatud kolesterooliga. Jaapanlased ise valmistavad LOCA-ga lisaks kohvile ka teed ning pehmendavad vett suppide ja riisi valmistamiseks. Isegi vein ja kangemad alkoholid filtreeritakse maitse pehmendamise eesmärgil vahetult enne joomist.

LOCA U kujuline filterUus ja uudne terves Euroopas
LOCA-t peetakse üheks Jaapani hästi hoitud saladuseks. Kuulsas keraamika ja käsitöö piirkonnas Saga-Aritas on teda arendatud ning valmistatud juba üle 20 aasta. Eestisse jõudis kivifilter alles möödunud aasta lõpul tänu Kristjan Rabi õnnelikule juhusele Tokyos. Tänaseks on kivifilter võtnud koha sisse ca. tuhandes  eestimaa kodus ning parimates kohvikutes ja restoranides üle Eesti, mille asukohad leiad LOCA esilehelt.