TANIEL VAADERPASS:  Kohvi juuakse aina rohkem maitse ja emotsiooni pärast!

TANIEL VAADERPASS: Kohvi juuakse aina rohkem maitse ja emotsiooni pärast!

"OA Coffee" on kindlasti juba paljudele tuntud nimi poeriiulitelt. Tegu on kodumaise ettevõttega, mis toob ise kohvisid maale ja annab neile kuldpruunika värske rösti otse Tallinna külje all asuvas röstikojas. Vaatamata viimase paari aasta katsumustele, avati suve hakul ka "OA Coffee Shop" Tallinna vanalinnas, kus on ka LOCA sõpradel võimalus käia erinevaid kohvimaitseid avastamas. Istusime Taniel Vaaderpassiga maha ja rääkisime kohvi kõrvale pisut kohvijuttu.

Mille poolest erinevad OA kohvid teistest Eesti pakutavatest, mis teeb teid eriliseks?
OA kohvivalikust leiab igaüks endale sobiva maitse. Me anname kliendile võimaluse ise proovida ja katsetada ning leida oma lemmik. Austame klienti, tema valikuid ja eelistusi, kudas ta soovib omale kohvi teha. 

Kust tuleb teie kohv, kas otse farmeritelt, kuidas hindate ja kontrollite kvaliteeti, kui oluline on õiglane hind farmeritele teie jaoks ja mida selleks teete, et kõik oleks aus ja õiglane kõigi suhtes?
Ostame kohvi sertifitseeritud edasimüüjatelt, kes tagavad kohvi päritolu ja kvaliteedi. Pool meie kohvivalikust on õiglase kaubanduse sertifikaadiga, mis tagab, et farmer saaks kohvi ja oma töö eest õiglase hinna.

Kuidas hindad Eesti inimeste teadlikust kohvist. Kui avatud ollakse uutele maitsetele ja valmistamismeetoditele?
Eesti tarbija teadlikkus tõuseb iga päevaga ning oleme aina rohkem avatud uutele kohvidele ja meetoditele. Kohvi juuakse aina rohkem maitse ja emotsiooni pärast, mitte ainult sellest tuleneva energia pärast.

Milline on seis Eesti kohvikutes ja restoranides pakutava kohvi kvaliteediga? Kes tellib n.ö kohvikvaliteedi, hind või kliendid?

Seis võiks olla Eesti kohvikutes ja restoranides parem, aga oleme iga päevaga liikumas kvaliteetsema kohvi poole! Hetkel paraku on neid kohti veel vähe, kus mina, Taniel, olen nõus kohvi ostma.
Kohvi kvaliteedi tellib ikka valdavalt hind, aga ka see ilmselt muutub lähiajal, sest kliendid on aina teadlikumad ja oskavad küsida head, kvaliteetset ning värsket kohvi.

Avasite äsja kohvipoe otse Tallinna vanalinnas, Müürivahe tänaval – miks ja kelle jaoks see on mõeldud?
Kohvipood on mõeldud kohvisõbrale, kes tahab proovida meie kohvivalikut, mis tavapoodides saadaval ei ole. Kohapeal on võimalik osta kaasa nii oana kui jahvatatud kohvina.
Lisaks on meil veel valikus igasuguseid põnevaid väetoite, suur veganmaiuste valik, vegan masinajäätised, tervislikke jääjooke ja palju muud. Meie kohvik sobib nii veganitele kui terviseteadlikele inimestele!

Kui uus asi oli teie jaoks LOCA filter, olite varem midagi sellist näinud või kogenud?

Ei olnud varem näinud, LOCA filter oli täiesti uudne meie jaoks. Otsisime filterkohvi lahendust, mis oleks uudne, keskkonnasõbralik ja näeks ka hea välja ning LOCA vastab kõikidele kriteeriumitele! 

Millised on teie senised muljed LOCA filtrist, mida ta kohvi maitsega teeb, miks te otsustasite ta oma kohvikus kasutusele võtta ja milline OA kohvidest sellega kõige parem on?
LOCA teeb maitse hästi ümaraks, seega LOCA meetodiga võib juua ka tumeda rösti uba. Kuid kõige parem kohv LOCA jaoks on meie hinnangul just heleda röstiga OA Peru.

Milline on olnud kohvikukülastajate tagasiside LOCA osas, kuidas on nad selle vastu võtnud?
Tagasiside on olnud hea. Kliendid on proovinud, kiitnud ning lubanud tagasi proovima tulla!

Millise maitseeelistusega inimesele LOCA-t soovitaksite ja kellele pigem mitte?

LOCA meetodil kohvi soovitaks inimesele, kes tahab proovida midagi erilisemat tavapärasest ning kes otsib kohviseiklust ja põnevaid maitsenüansse.
LOCA meetodil valmistatud ei maitse nagu klassikaline espresso, sest tegemist on ikkagi erimeetodiga. Seega tuleb valmis olla, maitse on tavapärasest erinev.
Meie igaljuhul soovitame proovida ja katsetada!

Alates tänasest on LOCA e-poes saadaval spetsiaalselt LOCA jaoks kokku pandud “OA maitserännaku komplekt”, mis pakub sulle avastamisrõõmu Peruust Etioopiani. Igas 100 grammises pakis on sinu eest juba parajaks jahvatatud värskelt röstitud oad, heledast röstist tumedani.