LOCA FILTRI HOOLDUS

MIDA TEHA, KUI FILTER ON UMMISTUNUD?
LOCA on valmistatud väga peenete pooridega keraamikast, mistõttu on teda vaja aeg-ajalt hooldada. Kui tihti, sõltub täpsemalt vee karedusest ja kohvi jahvatuse jämedusest ja ühtlusest. Kui sa teed kõik õigesti ja nii nagu ette nähtud, siis pole ka põhjust, miks ei võiks sinu Loca filter kesta kas või igavesti.

VEE KAREDUSEST TINGITUD UMMISTUS

Aseta ffilter veega täidetud potti, lisa 1-2 lusikatäit söögisoodat ning keeda ca 15-20 minutit.

  • Aseta filter vette, ava üles poole.
  • Kasuta üksnes söögisoodat.
  • Ettevaatust, peale keetmist on filter kuum. Lase tal jahtuda.
  • Filter võib puruneda, kui kasutad jahutamiseks külma vett.
  • Ummistus ei pruugi kaduda, kui keetmisaeg jäi liiga lühikeseks.KOHVIOA TOLMUST TINGITUD UMMISTUS

Ükskõik kui tugev on ummistus, kõige parema tulemuse annab alati filtri põletamine. Selleks võid kasutada käepäraseid vahendeid nagu grill, gaasipliit, matkapliit või gaasipõleti.  Enne põletamist veendu, et filter oleks kuiv.

Grill - aseta Loca filter tange kasutades ettevaatlikult otse punastele sütele või puhtale grillrestile ja põleta ca 15min. Keera aeg-ajalt tangidega, et kogu filtri pind saaks puhtaks. Kui filtrist enam suitsu ei tule, tõsta ta tangidega ettevaatlikult jahtuma. Võid ka lasta tal koos sütega maha jahtuda.

Gaasipliit - aseta metallvõrk kindlalt gaasipliidile ning Loca filter selle peale. Põleta ca 15minutit. Keera aeg-ajalt tangidega, et kogu filtri pind saaks puhtaks. Kui filtrist enam suitsu ei tule, keera tuli maha ja lase filtril rahulikult jahtuda.

Gaasipõleti
- aseta Loca filter kuumakindlale pinnale tagurpidi. Tee seda hästi ventileeritavas kohas ( näiteks kubu all) või õues. Alusta põletamist filtri tipust, liikudes sujuvalt servade poole. Põleta seni, kuni filtrist ei eraldu enam suitsu, seejärel lase filtril jahtuda.

*Peale ükskõik millist filtri puhtakspõletamist, loputa filter alati korralikult kas kuuma vee all või keeda potis paar minutit. LOCA KASUTAJA MEELESPEA
Selleks, et sinu Loca filter saaks sind teenida kas või igavesti, tuleb sul meeles pidada järgmisi olulisi kasutuspõhimõtteid:

 • Loputa Loca filter alati peale igat kasutamist põhjalikult jooksva vee all.

 • Väldi järske temperatuurimuutusi - ära kunagi kasuta kuuma filtri jahutamiseks külma vett ega aseta tulikuuma filtrit külmale pinnale.

 • Väldi põrutusi - transpordiks pakenda filter alati turvaliselt. 

 • Väldi puhastamisel seepe ja muid pesuvahendeid, kasuta üksnes söögisoodat ja vett.